неділя, 13 листопада 2016 р.

amis111.jpgУрок вивчення нового матеріалу для 1 - го класу
Тема. Тварини.
           Різноманітність тварин.
           Значення тварин у житті            людини.



Мета:      навчальна


розширити й уточнити уявлення учнів про різноманітність тваринного світу;


навчити учнів класифікувати тварин на свійських і диких;


розкрити значення свійських і диких тварин у житті людини;


виконати творчі завдання по темі у зошиті з друкованою основою;


вивчити нові прислів’я, приказки, порівняння;


повторити вивчені народні пісні, приказки, прислів’я по темі;


розвиваюча


розвивати уміння спостерігати за тваринами;


розвивати мовлення, мислення, пам'ять;


розширювати кругозір учнів;


виховна


виховувати дбайливе ставлення до тварин,


виховувати любов до тварин, бажання доглядати їх, охороняти


формувати національну свідомість школярів;


практична


практичне, використання у своєму мовленні вивчених пісень, ігор, прислів’їв, приказок.


ОБЛАДНАННЯ:


набір предметних малюнків «Свійські тварини»;


набір предметних малюнків «Дикі тварини.»


набір ілюстрацій до казок;


таблиці з надрукованими прислів’ями;


контурне  зображення тварини для кожного учня;


ТИП УРОКУ вивчення нового матеріалу.


ФОРМИ НАВЧАННЯ: колективно – групова, індивідуальна.




ХІД УРОКУ


  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ


  1. Відгадування загадки.
    Вчитель:

    -До нас на урок пришла гостя. Я вам прочитаю вірш, а ви спробуйте здогадатися її ім'я:
    Хвилинка спостережень
    Чи небо чисте і ясне?
    Очікувана відповідь:
    default


  • Кажу, кажу казку
    за бубликів в'язку.
    Один бублик – на зубок,
    другий бублик – в козубок,
    третій – у кишеню,
    а четвертий – в жменю.
    А онука п’ятим буду частувати.
    Хай він бублика смакує,
    Хай над казкою міркує.
    Починаєм…
    Очікувана відповідь:
  • До нас прийшла у гості Казка.
    Вчитель:
  • Прийшла гостя – українська народна казка, яка принесла в’язочку багатьох народних казок, прислів’їв, приказок, загадок.
    ( Виставляю на дошку малюнок казкової героїні. )
  • І перше завдання від Казочки – це визначити, яка сьогодні погода і позначити її в календарі погоди.


  1. Корекція опорних знань.



Вчитель:


-  Як виглядає небо? Чи є хмари?_




Очікувана відповідь.


-  Небо чисте і ясне.


Вчитель.


-  Чи є опади?


Очікувана відповідь.


-  Ні, опадів немає.


Вчитель.


  • Чи є сьогодні вітер?
    Очікувана відповідь.
    Ні, вітру немає.
    ( У календарі спостережень учні позначають , який стан неба сьогодні, наявність опадів.)
    Вчитель.
    - Зараз за календарем погоди порівняємо сьогоднішню погоду з погодою середи минулого тижня.  Що ви помітили?
    Очікувана відповідь.
    - Сьогодні, на відміну від минулої середи, ясно, без опадів і без  вітру.


  1. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ


  1. Бесіда.


  • Казка принесла вам у торбинці казочки, які ви вже читали.
    ( Слухаю відповіді дітей і показую ілюстрації до казок.)
  • Які ви українські народні казки вже знаєте?
    Очікувана відповідь :
  • «Курочка ряба», «Кривенька качечка», «Рукавичка», «Коза дереза», «Колосок», «Лисичка і Журавель», «Лисичка – сестричка і Вовк – панібрат» тощо.
    Вчитель:
  • Хто головні діючі особи в усіх цих казках?
  • Люди і тварини.


  1. Проблемна ситуація.
    Вчитель:


  • Чому люди придумали так багато казок про тварин?
    Очікувана відповідь:
  • Тому що люди живуть з тваринами.
  • Тому що люди люблять тварин.
  • Тому що люди дружать з тваринами.
  • Тому що люди спостерігають за тваринами і в казках розповідають про їхні характери.


  1. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
    Вчитель


  •  Сьогодні ми з вами будемо говорити про різних тварин. Навчимося ділити їх на групи по різним ознакам. Визначимо, яке важливе значення мають тварини в житті кожної людини.


  1. СПРИЙМАННЯ І ПЕРВИННЕ УСВІДОМЛЕННЯ МАТЕРІАЛУ


  1. Бесіда по ілюстраціях казок.
    Вчитель.


  • Розглянемо ще раз ілюстрації казок.
  •  Назвіть тварин, зображених на них.
  • Називайте тварин так,
     як вони називаються у казках.
    Очікувана відповідь:
  • 582027972Мишка – шкряботушка, жабка – скрекотушка, зайчик – побігайчик, лисичка – сестричка, вовчик – братик, кабан – іклан, ведмідь – набрід. ( З казки «Рукавичка».)
  • Песик, котик, мишка. ( З казки «Ріпка»)
  • Курочка – Ряба ( З казки «Курочка Ряба».)
  • Коза – дереза. (З казки «Коза – Дереза».)
  • Бичок.(Із казки «Солом'яний бичок».)


  1. Відгадування загадок.
    Вчитель.
    Відгадайте загадки і виставимо ще малюнки тварин.


  • Плавала, купалася,
    Сухою зосталася. (Гуска.)
  • névtelenГавкає, куса, а в дім не пускає. (Собака.)
  • Я великий, я красивий,
    Як біжу я – в'ється грива,
    Копитами – туп, туп, туп,
    По камінню цок, цок,цок. (Кінь.)
  • Хвіст гачком, ніс п’ятачком. (Свиня.)
  • З рогами, а не бик,
    Доять, а не корова,
    Кору здирає, а кошиків не плете. (Коза.)
    Вчитель.
  • Ми назвали багато тварин. Всі вони різні. Але одні живуть з людьми. Люди їх доглядають, годують, турбуються про них, а інші – живуть у лісах, полях, плавають у річках, літають у небі,і люди їм не допомагають, вони живуть окремо і незалежно від людей.
    УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ


  1. Творча робота
    Учитель.


  • Виберемо малюнки тварин, які живуть у людей і виставимо їх біля нашої української квітучої хати.
    ( Учні виставляють малюнки барана, коня, качки, гуски, курочки, кози, собаки, кота, свині, бичка.)
    Вчитель.
  • Цих тварин, які живуть поруч людей, за якими вона доглядає, будує для них житло, дає їжу, називаються свійськими. А ті, які живуть незалежно від людини – називають дикими.
    (Учитель виставляє на дошку дві таблиці.)


Свійські тварини




Дикі тварини




  1. Проблемне питання.
    Учитель.


  • Чи можна назвати мишу свійською твариною? Адже дуже часто миші живуть у хатах, хлівах?
    Очікувана відповідь.
  • Ні, тому що люди не розводять мишей, не годують їх спеціально, не будують для них житло, миші шкодять людям. Гризуть зерно, тощо.
  • На перерві ми всі вийдемо надвір і пограємося в гру «Котик і мишка».


  1. Робота з підручником.
    Учитель.


  • Розглянемо сторінку 66 у підручнику.
  • Що люди одержують від свійських тварин?
    «Мозковий штурм»
    Я виголошую питання по вивченій темі, а діти відповідають на них, користуючись підручником.
  • Що ми одержуємо від корови?
  • Які продукти виготовляються з молока?
  • Що ми отримуємо від вівці?
  • Що ми отримуємо від курей?
  • З чого виготовляється шкіряне взуття, сумки?


  1. Фізкультхвилинка.
    Проказування вірша « Два півники» з імітацією відповідних рухів.


  • Два півники, два півники горох молотили,
    Дві курочки - чубарочки до млина носили,
    Цап меле, цап меле, коза насипає,
    А маленьке козенятко на скрипочці грає.


  1. ПЕРВИННЕ ЗАСТОСУВАННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ


  1. Робота в друкованому зошиті.
    Диференційована робота по рядах:
    1ряд    виконати завдання на ст. 48
    Розгадати малюнковий кросворд. Записати відгадки.
    2ряд – виконати завдання на ст. 49.
    «Хто де живе?»
    Пронумерувати малюнки житла тваринок із зображенням тваринок.
    3ряд – виконати завдання на ст. 50.
    «Живий куточок. Кого чим годують»
    Стрілкою з'єднати малюнок тваринки з малюнком корму.
  2. Фронтальна перевірка виконання завдань.
    Учні , які виконували відповідне завдання по черзі коментують його вголос, а інші – записують.
    Відповіді учнів першого ряду:
    -1.Дятел  2.Сова  3.Жаба  4.Хрущ  5.Миша  6.Окунь  7.Лисиця.
    Зашифроване слово:  тварини
    Відповіді учнів другого ряду:
    -      Пташка живе в гнізді;             -             білка в дуплі;
    -      рибка в акваріумі;                                -бурсук у норі під корінням дерев;
    -      заєць під кущиком;                             -кріт у нірці в землі;
    -      бджола у вулику.
    Відповіді учнів третього ряду:


  • Папужку годують зернятками.
  • Білочку  – шишками, горіхами
  • Хом'ячка -  різним зерном, горіхами, яблучком, морквою.
  • Черепаху – м'ясом
  • Рибу годують черв'яками.
  • Їжака годують – молоком, яблуками.


  1. ПІДСУМОК УРОКУ


  1. Вікторина «Збери малюнок»
    Групова робота


  • (Вчитель ділить клас на три команди. Кожна з них повинна виконати завдання і презентувати його на аркуші паперу.)
    Завдання 1 групи:
  • З поданих контурів малюнків виберіть зображення свійських тварин, виріжте їх, розмалюйте і приклейте до аркуша.
    Завдання для 2 групи:
  • З поданих контурів малюнків виберіть зображення диких тварин, виріжте їх, розмалюйте і приклейте до аркуша.
    Завдання для 3 групи:
    Розшифрувати вислів
    Ми любимо природу. (Букви змішані).


  1.  Презентація виконаних робіт.


  1. ОЦІНЮВАННЯ УЧНІВ
    Відбувається вербальне оцінювання учнів. Відзначаю дітей, що найактивніше працювали на уроці
  2. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ


  • Розфарбувати малюнки тварин на сторінці 50.


Принести фотографію свого домашнього улюбленця для створення




Немає коментарів:

Дописати коментар