субота, 5 листопада 2016 р.

КОНСПЕКТ      УРОКУ З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
ДЛЯ 1 – ГО КЛАСУ. 
Вчитель: Калинич  Т.А.


ТЕМА:    РОБОТА З ПРИРОДНІМ МАТЕРІАЛОМ.
КОМПОЗИЦІЇ ЗА МОТИВАМИ КАЗКИ

МЕТА.     РОЗШИРИТИ ЗНАННЯ УЧНІВ ПРО ПРИРОДНІЙ МАТЕРІАЛ;
УДОСКОНАЛИТИ ВМІННЯ ПРАЦЮВАТИ ІЗ ЗАСУШЕНИМ ЛИСТЯМ;
СТВОРЮВАТИКОМПОЗИЦІЇ;
НАВЧИТИ ВИГОТОВЛЯТИ АПЛІКАЦІЙНІ ЗОБРАЖЕННЯ ДО УКРАЇНСЬКИХ НАРОДНИХ КАЗОК;
РОЗВИВАТИ ФАНТАЗІЮ, МИСЛЕННЯ, УЯВУ;
ВИХОВУВАТИ ЛЮБОВ ДО УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ, КУЛЬТУРУ ПРАЦІ. ПОСИДЮЧІСТЬ.
ОБЛАДНАННЯ. ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ: ЗРАЗКИ ІЛЮСТРАЦІЙ ДО НАРОДНИХ КАЗОК, ВИКОНАНІ З ПРИРОДНОГО МАТЕРІАЛУ.
ДЛЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ: ЗАСУШЕНЕ ЛИСТЯ, ОЛІВЕЦЬ, НОЖИЦІ, КЛЕЙ ПВА, ПЕНЗЛИК ДО КЛЕЮ, ГАЗЕТНИЙ ПАПІР, КАРТОН ДЛЯ ФОНУ.



ХІД УРОКУ

I.       ОРГАНІЗАЦІЯ УЧНІВ ДО УРОКУ.

- Дорогі діти, шановні гості! Сьогодні у нас незвичайний урок. Тому що до нас прийшла баба Параска. Вона принесла нам вам в'язанку бубликів. А на кожному бублику казочка причаїлась.

Існує книг багато на землі.

Вони цікаві, мудрі, гарні.

Та кожен з нас, дорослий чи малий,

Всяк казочку читати полюбляє.

         У казці звірі мову мають,

Дерева розмовляють, мов живі.

Добро і правда завжди зло долають,

Тому і люблять казку діти всі.

                   Казочко, казочко, ти приходь до нас,

Завітай любесенько у наш 1 клас.


  • Бабуся Параска принесла нам і відомі вам українські народні казки і нові і пісеньки та сюрпризи.


II.      АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ.

1. Бесіда.

-        Що ми виготовляли на минулому уроці?

-        Який матеріал використовували?

-        Як закріплюються листочки на основі?

-        Які інструменти використовують для виготовлення аплікації з листя?

2. Вікторина «З якої казки».

(Показую аплікації.)

Журавель – з казки……… «Лисичка і журавель»

Півник - ………… «Умій почекати»,   «Котик і Півник»,    «Колосок».

Курочка - …….. «Курочка  Ряба»

Колобок -……… «Колобок»

Жар-  птиця - …… «Залізний вовк». «Яйце – райце»

3. Пісня «Два півники»




III.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА ЗАВДАНЬ УРОКУ.

  • Сьогодні ми продовжимо працювати з природнім матеріалом. Навчимося виготовляти ілюстрації до українських народних казок

IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

  •  А зараз прослухайте таку казочку.

Їжак та заєць (українська народна казка)



Був собi їжак. Якось вийшов вiн раненько з своєї домiвки подивитися на бiлий свiт. Вийшов та й каже сам до себе:

 - А пiду лишень у поле - подивлюся, як там моя морква та буряки.

 Та й пiшов. Iде собi та пiсеньку мугикає. Коли виходить iз-за куща заєць. Тодi саме вiн у полi оглядав свою капусту, чи велика виросла.

 - О, - каже їжак, - хто прудкий, то вже й на нивi!

 - А ти, - заєць йому, - все кривуляєш, криволапку! I батько твiй криволапко, i дiд криволапко був. Такий увесь твiй рiд, i ти такий! Їжак дивом здивувався, що на своє добре слово дiстав таку нечемну одмову, що й батька його, й дiда лихим словом пом'янули. От вiн i каже:

 - Ти, - каже, мене береш на смiх? А хочеш зi мною наввипередки? Побачимо, хто кого прежине!

 Заєць як зарегоче:

- Ти? Наввипередки? Зi мною?

А їжак спокiйно:

- А так, iз тобою.

 - Ну, добре, - засмiявся заєць. - Давай бiгти.

 - Нi, - каже їжак,- ще нi. Я пiду додому, скажу жiнцi, нехай знає, куди я пiшов.

 А заєць i тому радий, бо вiн був голодний, то подумав собi :

 "I це менi добре: попоїм капусти - краще бiгтиму".

Та й пiшли кожен до своєї хати.

Приходить їжак додому та каже до жiнки:

- Знаєш, жiнко, який менi клопiт?

 - Який, чоловiче?

 - Мушу iз зайцем бiгти наввипередки.

Та й розказує все, як було.

 - То це ти берешся перегнати зайця? - аж зойкнула їжачиха.

 - Мовчи, жiнко, - каже їжак, - якось буде.

Збирайся лиш ходи зi мною. Iдуть вони, а їжак i вчить жiнку:

 - Як прийдемо на ниву, то ти станеш з цього краю в борознi та стiй собi. Як добiжить заєць до тебе, то ти скажеш "Я вже тут!" А прибiжить вiн на той край до мене, то там я йому гукну: "А я вже тут!"

 - Добре! - каже їжачиха.

 Приходить їжак до зайця на той кiнець ниви та й каже до нього:

 - Ну, я вже готовий!

- То бiжiмо!

 От став заєць в одну борозну, їжак у другу:

 - Раз, два, три! Побiгли. Заєць помчав на той кiнець ниви, а їжак пробiг два кроки та й спинився. Прибiгає заєць в кiнець ниви, а там їжачиха:

 - Я вже тут!

 - Ей, - каже заєць, - а то що таке? Ану бiжiмо ще раз!

 Побiг заєць. Прибiгає в кiнець ниви, а їжак пiдвiвся на двох лапках та й гукає:

 - Ого-го! А я вже давно тут чекаю!

 - Ти дивися! Ану бiжiм ще раз!

 Прибiгає на другий край, а їжак знову вже там (а то ж була, ви знаєте, їжачиха!). Побiг ще раз - а там їжак:

 - А я вже тут! Знов кинувся заєць бiгти. Так бiгав вiн дев'яносто дев'ять разiв, а за сотим разом упав посеред ниви - пiдвестись не може, так набiгався-натомився, сердешний.

 - Нiколи не треба смiятися з слабшого, - сказав їжак та й пiшов iз їжачихою додому.



2. Бесіда

- Назвіть основних персонажів казки.


V.     АНАЛІЗ ЗРАЗКА ВИРОБУ.

         





  • Виконаємо пісню  «Зустріч з їжачком».

VI.    ІНСТРУКТАЖ.

Треба вибрати фон, на якому  будуть гарно видні жовті , зелені листочки.

Щоб виготовити аплікацію їжачка, потрібно

  • Олівцем промалювати, де буде знаходитися ваш їжачок. Чи він буде один чи із зайчиком. Можливо він буде сам, але біля нього будуть грибочки чи кущики. Тому треба розмітити листочок.
  • Взяти листочок для тіла їжачка.
  • Підібрати листочок для голови, лапок.
  • Підібрати інші деталі.
  • Акуратно приклеїти.

Панно из сухих листьев «Зайчик» - www.HolidaySoon.org

Аплікацію  виготовляють  із сухих листків.

На фон із  кольорового картону прикладають підходящі по розміру і формі листки, щоб сформувати силует зайчика.

Спочатку – тулуб із листків овальної форми, до нього  - олову – округлої форми. До голови – два довгих листочки – вуха. Потім – до тулуба  підібрати лапи і хвіст.

Коли  листки  розміщені , потрібно їх аккуратно  приклеїти до картону.  Очі  можна домалювати кольоровими фломастерами.

VII.   ПРАКТИЧНА РОБОТА.

Діти виконують аплікацію самостійно. Вчитель при потребі надає невелику допомогу.

Деякі учні (за 4 партами) виготовляють композиції парами.

VIII. АНАЛІЗ ВИКОНАНИХ РОБІТ.

Встали перед дошкою. Показали свої роботи.



Вікторина «З якої казки?»

  1.  «Баба діда за сорочку, дочка бабу за торочку…»( «Ріпка»)
  2. «Я не пила , я й не їла: тільки бігла через місточок та вхопила кленовий листочок, бігла через гребельку та вхопила водиці крапельку…»  («Коза-дереза»)
  3. «А мишка бігла, хвостиком зачепила, яєчко покотилося, впало та й розбилося.» («Курочка Ряба»)
  4. «Уліз ведмідь – семеро стало…» («Рукавичка»)
  5. «Призволяйся, Журавлику, призволяйся, лебедику…» («Лисичка та Журавель»)
  6. «Котику-братику, несе мене Лиска
     По каменю-мосту на своєму хвосту,
     Порятуй мене!» («Казка про Котика і Півника») 













Немає коментарів:

Дописати коментар